Aktualności

Cyfrowa opieka medyczna w Chinach

Ośrodek dla osób starszych w Chinach obsługują trzy roboty. Seniorzy mogą skorzystać z rehabilitacji dzięki automatyzacji medycyny.

W ośrodku opieki nad osobami starszymi w Lujiazui w Szanghaju seniorzy korzystają z pomocy robotów. Rezydencji wymagający rehabilitacji mogą ustawić łockie lub kostki w odpowiednich pozycjach na robotach, a te wykonają zabiegi fizjoterapeutyczne.

Plany rehabilitacyjne opracowane są przez fizjoterapeutów i są w pełni bezpieczne. Ponadto roboty posiadają zbudowaną pamięć dla wykonanych sesji rehabilitacyjnych i na jej podstawie mogą kreaować dalsze etapy fizjoterapii.

Shi Junjie, pracownik domu opieki w Szanhgaju, podkreśla, że seniorzy bardzo polubili tę formę rehabilitacji – przypomina im zabawę i pozwala zapomnieć o trosce o stan zdrowia.

To nie jedyna forma cyfrowej opieki. W prowincji Hubei działają urządzenia, które umożliwiają taniec terapeutyczny i zajęcia aerobowe. Pomimo że pacjenci tańczą do różnych rodzajów muzyki, dla nich słyszalny jest tylko ten rodzaj, do którego tańczą. Technologia ta oparta jest na ultradźwiękach.

Już w 2019 roku sektor chińskiej inteligentnej opieki medycznej osiągnął wartość 3,2 biliona juanów. Rok 2020 miał przynieść przychody rzędu 4 bilionów juanów.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202103/09/WS6046e6a7a31024ad0baade9d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.