Aktualności

Księżycowy łazik w trybie uśpienia

Po 28 dniach pracy na Księżycu łazik lądowy przeszedł w tryb uśpienia. Powodem jest brak energii słonecznej.

Łazik, który został wyniesiony na Księżyc przez sondę Chang’e-4, przeszedł w tryb uśpienia. Po 28 dniach księżycowych ciągłej pracy łazikowi zabrakło energii do dalszych badań. Powodem jest fakt, że lądownik przez cały czas znajduje się po „drugiej” stronie Księżyca, gdzie nie dociera światło słoneczne i nie może on tym samym naładować baterii.

Misja po drugiej stronie Księżyca trwa już ponad 800 ziemskich dni. Księżycowa doba trwa około 14 dni na ziemi. W tym czasie łazik przebył ponad 682 metry.

Podczas misji naukowcy dokonali szeregu odkryć, między innymi zbadali skład mineralny oraz historię ewolucji topograficznej naszego naturalnego satelity.

Naukowcy z Aerospace Information Research Institute (działającego przy Chińskiej Akademii Nauk) przeanalizowali charakterystykę widmową skał w obszarze inspekcji łazika. Wywnioskowali, że skały prawdopodobnie pochodzą z krateru uderzeniowego Finsen.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2021-03/22/c_139827709.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.