Aktualności

Naruszenia własności intelektualnej w Pekinie

Ponad 200 osób oskarżonych zostało o naruszenie prawa własności intelektualnej w 2020 roku. Oskarżenia wytoczyła prokuratura w Pekinie.

Wraz z szybkim rozwojem Internetu i przemysłem zaawansowanych technologii, coraz częściej pojawiają się ataki przy użyciu oprogramowania typu„ web crawler ”, czyli Pythona, do naruszania praw autorskich innych osób. W ubiegłym roku prokuratura w Pekinie oskarżyła 216 osób, które dokonały naruszenia prawa własności intelektualnej.

W okręgu Haidan jedna z firm wykorzystywała Pythona do wykradania e-booków i została ukarana grzywną w wysokości 1,5 miliona juanów. Dwanaście osób zostało w tej sprawie także skazanych wyrokiem pozbawienia wolności na okres od 18 miesięcy do trzech lat.

W ostatnich latach rośnie również liczba przypadków kradzieży czy naruszenia tajemnic handlowych. Statystyki prokuratury wykazały, że od 2019 roku czternaście osób zostało oskarżonych o przestępstwo naruszenia tajemnic handlowych, przy czym niektóre sprawy dotyczą kluczowych lub podstawowych technologii biznesowych.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202104/15/WS60780feba31024ad0bab5d67.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.