Aktualności

PetroChina z najlepszym wynikiem od siedmiu lat

PetroChina osiągnęła najlepsze notowania operacyjne od siedmiu lat. To efekt rosnącego popytu na ropę i gaz.

Spółka PetroChina Company Limited ogłosiła, że wyniki operacyjne osiągnęły właśnie najlepsze wyniki kwartalne w ciągu ostatnich 7 lat. Firma zawdzięcza dobre wyniki ożywieniu gospodarczemu  i zwiększeniu popytu na rynku ropy i gazu. Firma odnotowała zysk netto w wysokości 27,7 miliarda juanów (około 4,28 mld USD) w pierwszych trzech miesiącach tego roku. W stosunku do roku ubiegłego to wzrost o ponad 8%.

Główne produkty firmy również odnotowały wzrost – zarówno w produkcji, jak i w sprzedaży. Ekwiwalent krajowej produkcji ropy i gazu wyniósł 373 milionów baryłek, co oznacza wzrost o 4,3% w ujęciu rok do roku. Zaś wydobycie gazu ziemnego wyniosło 1,12 bilionów stóp sześciennych, co oznacza wzrost o 9,6% do roku 2020.

Łącznie w kraju sprzedano 24,195 milionów ton rafinowanej ropy, co stanowi wzrost o 20,9% – rok do roku. Firma umocni również swoje fundamenty poprzez wzmocnienie bezpieczeństwa i ochrony środowiska oraz dalszy postęp w rozwoju cyfryzacji, sztucznej inteligencji oraz ekologicznej i niskoemisyjnej transformacji.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202104/30/WS608b5f7fa31024ad0babb6ea.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.