Aktualności

68 000 stacji bazowych 5G w Szanghaju

Region administracyjny Szanghaju posiada już ponad 68 000 stacji bazowych 5G. To jeden z najsilniej rozwiniętych cyfrowo obszarów na świecie.

Transformacja cyfrowa w Chinach w ostatnich latach uległa znacznemu przyspieszeniu. Nie tylko za sprawą rozwoju sztucznej inteligencji (AI), czy automatyzacji procesów. To w Państwie Środka pojawiło się najwięcej na świecie stacji bazowych sieci 5G. W samym tylko regionie administracyjnym Szanghaju jest ich już ponad 68 000. Co więcej, wszystkie 16 regionów podlegających pod władze Szanghaju posiada już dostęp do infrastruktury 5G.

Do końca października tego roku szanghajskie oddziały China Telecom, China Mobile i China Unicom miały około 12 milionów użytkowników telefonów komórkowych w sieci 5G. Stanowi to 27% całkowitej liczby użytkowników telefonów komórkowych w Szanghaju. Według Szanghajskiej Administracji Komunikacji liczba użytkowników łączności 5G w stosunku do roku 2021 wzrosła o ponad 51%.

Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych w Chinach podało, że Szanghaj objął prowadzenie w kraju pod względem ilości głównych wskaźników przepustowości sieci 5G. W tym roku stosunek stacji bazowych 5G do stacji 4G w Szanghaju osiągnął 65,6:100.

Warto zauważyć, że lotniska, stacje kolejowe i stacje metra w mieście osiągnęły pełny zasięg sygnałów 5G. Jednocześnie ponad 95% szpitali trzeciego stopnia korzysta z zasięgu 5G. Szpitale trzeciego stopnia plasują się na szczycie chińskiego systemu klasyfikacji placówek medycznych. Mają one najwięcej łóżek szpitalnych i świadczą kompleksowe usługi medyczne.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202212/08/WS6391a092a31057c47eba367b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.