Aktualności

Uygur produkuje nadwyżkę zielonej energii

Region Uygur przesłał do kraju 400 miliardów kilowatogodzin energii. Została ona wytworzona w zielonych źródłach energii.

Region autonomiczny Xinjiang Uygur w północno-zachodnich Chinach przesłał do kraju ponad 400 miliardów kilowatogodzin (kWh) lokalnie wytwarzanej energii elektrycznej.  Centrum Handlu Energią Elektryczną Xinjiang potwierdza, że wskazana ilość energii obejmuje lata 2010-2021. Energia w większości pochodzi z nowoczesnych i zielonych źródeł.

Xinjiang jest regionem bogatym w naturalne zasoby energetyczne, w tym energię wiatrową i słoneczną, i może pochwalić się znaczną nadwyżką mocy wytwórczych. Wykorzystując wybudowane w ostatnich latach kanały przesyłu energii, region Uygur przesyła obecnie energię elektryczną do 20 innych regionów w Chinach.

Pierwszy kanał transmisji energii został oddany do użytku w 2010 roku. Od tego czasu roczna moc przesyłowa Xinjiang Uygur wzrosła z 3 miliardów kWh w 2010 roku do ponad 100 miliardów kWh w 2020 roku.

Zielona energia elektryczna pomogła zmniejszyć standardowe spalanie węgla o 90 000 ton, a emisje dwutlenku węgla o 250 000 ton dziennie.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2021-06/21/c_1310019952.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.