Aktualności

Bezpieczna produkcja w Chinach

Chiński rząd zapowiedział kontrole fabryk mające na celu poprawę bezpieczeństwa pracowników. Nowe przepisy nakładają się z obchodami 100. Rocznicy Komunistycznej Partii Chin.

Podczas konferencji chińskie rządu władze zapowiedziały wzmożone kontrole w fabrykach w celu zapewnienia pracownikom bezpiecznych warunków pracy. Władzy zależy na zminimalizowaniu zagrożeń w środowisku fabrycznym i bezpieczeństwie pracowników, a także sprzętów i maszyn.

Szczególnym nadzorem mają zostać objęte zakłady przemysłowe, chemiczne, gazociągowe, drogowe a także kopalnie. To w tych branżach najczęściej dochodzi do wypadków i zagrożeń.

Ogłoszenie kontroli w zakładach pracy zbiega się w czasie z obchodami 100. Rocznicy powstania Komunistycznej Partii Chin. Państwo chce zapewnić bezpieczeństwo pracownikom a jednocześnie zrealizować obchody w stabilnej i spokojnej atmosferze.

Konferencja rządu kładła nacisk na zwalczanie naruszeń prawa i przepisów dotyczących bezpieczeństwa produkcji, zapobieganie występowaniu skrajnej przemocy ze strony pracodawców oraz zwiększanie zdolności reagowania kryzysowego.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202106/18/WS60cbfcf9a31024ad0bac9ee7.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.