Aktualności

Absolwenci uczelni wybierają Shenzen

Najzdolniejsi absolwenci chińskich uniwersytetów wybierają Shenzen do dalszego życia. Ich zdaniem jest tam najwięcej możliwości zawodowych.

Shenzen jest najczęściej wybieranym miastem do rozwoju kariery wśród absolwentów chińskich uczelni wyższych. Mieszkaniec Hongkongu o nazwisku Liu aktualnie odbywa staż w Laipic, u dostawcy oprogramowania z Shenzen. Liu twierdzi, że po stażu w Laipic planuje zostać w Shenzen i kontynuować karierę zawodową.

„Shenzen ma wiele nowoczesnych branż technologicznych i mnóstwo możliwości rozwoju zawodowego” – powiedział Liu. „To jednocześnie miłe miejsce do życia, firma ma płaską strukturę organizacyjną i oferuje mnóstwo możliwości rozwoju. Są też dopłaty do transportu i dotacje mieszkaniowe dla stażystów”.

„Chcemy zrekrutować w tym roku ponad 100 młodych ludzi z Hongkongu i Makau w ramach programu rekrutacyjnego Qianhai, a w ciągu ostatnich trzech miesięcy otrzymaliśmy ponad 800 CV” – powiedział Wei Bo, założyciel Laipac.

Inny mieszkaniec Hongkongu o nazwisku Cheung również wybrał pracę i życie w Shenzen. „Fascynuje mnie powolne tempo życia tutaj. Po pracy mogę wybrać się na spacer brzegiem morza, a w weekendy delektować się pysznym jedzeniem na starym mieście” – powiedział urzędnik państwowy w Dapeng New District w Shenzen.

Rozwój Shenzen na tle innych chińskich miast jest niezmiernie szybki. PKB miasta wzrosło z 270 milionów juanów w 1980 roku do prawie 2,77 biliona juanów w 2020 roku.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202106/28/WS60d92278a310efa1bd65e3f4.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.