Aktualności

Nowe drogi ekspresowe w Tybecie

Sieć dróg w Tybecie jest silnie rozwijana w ostatnich latach. Kilka dni temu została oddana do użytku kolejna, prawie 300-kilometrowa, droga ekspresowa.

Tybet rozwija sieć dróg i autostrad w zaskakująco szybkim tempie. W ubiegłym tygodniu została oddana do użytku droga ekspresowa łącząca Lhasę, stolicę Tybetu, z północnym miastem Nagchu. 295-kilometrowa droga jest jednocześnie najwyższą na świecie trasą ekspresową. Średnia wysokość, na jakiej jest położona droga, to ponad 4500 metrów n.p.m.

Nowa droga ekspresowa skróci drogę między miasta z sześciu do zaledwie trzech godzin. Trasa odciąży starą i wyboistą drogę krajową G109, która do tej pory była głównym traktem na linii między dwoma miastami.

Uruchomienie drogi ekspresowej jest istotne zwłaszcza dla rolników i małych przedsiębiorców. Gankar Tsering, mieszkaniec Nagchu, prowadzi firmę produkującą wyroby mleczne – w tym masło i mleko. Nowa droga skróci jego podróż do stolicy, dzięki czemu jego produkty podczas drogi do klientów zachowają jeszcze większa świeżość.

Po otwarciu drogi między Lhasą a Nagchu sieć dróg ekspresowych w regionie tybetańskim wzrosła do długości 1105 kilometrów. Po nowej transie będzie można poruszać się z dopuszczalną prędkością 120km/h.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202108/23/WS612302dca310efa1bd66a6d7.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.