Aktualności

Wzrost eksportu samochodów w Chinach

Ponad 100% wzrost eksportu samochodów w Chinach nastąpił w stosunku do roku ubiegłego. Samochody jadą głównie do Europy Wschodniej i na Bliski Wschód.

Chińskie fabryki motoryzacyjne z roku na rok eksportują coraz większą ilość samochodów. Najwięcej samochodów chińskich marek wyjeżdża do Europy Wschodniej, Afryki Południowej, Azji Południo-Wschodniej, czy na Bliski Wschód.

Wiodące chińskie marki, które odnotowały największe wyniki w zakresie eksportu to: SAIC Motor Company, Chery Holding, Chongqing Changan Automobile Company, Dongfeng Automobile, Great Wall Motor oraz Geely Automobile Holdings.

Sam SAIC Motor Company sprzedał zagranicę tylko w tym roku ponad 265 000 samochodów. Jest to o przeszło 112% więcej niż w roku ubiegłym. Pozostałe marki również odnotowały silne wzrosty eksportu – nawet na poziomie 173% w skali rok do roku.

Wiodąca do tej pory w branży motoryzacyjnej Japonia może przy tym tempie rozwoju chińskiego rynku spaść z czołowego miejsca w rankingu. Chiny chcą zdetronizować Japonię jako giganta motoryzacyjnego, głównie za sprawą produkcji samochodów elektrycznych, wokół których skupia się aktualni większość fabryk.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/08/rosnie-export-chinskich-samochodow/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.