Aktualności

Elastyczne zatrudnienie zdominuje chiński rynek

W Chinach rośnie popularność elastycznego zatrudnienia. Pracuje w ten sposób ponad 200 milionów osób.

Chińskie Ministerstwo Zasobów Ludzkich i Ubezpieczeń Społecznych podaje, że popularność pracy na elastycznych warunkach zatrudnienia wybiera coraz więcej obywateli. Aktualnie jest to około 220 milionów Chińczyków, z czego aż 7,7 miliona stanowią dostawy żywności. Elastyczne zatrudnienie jest opcją opłacalną również dla samych firm.

Chiński raport na temat elastycznego zatrudnienia, opracowany przez Renmin University of China i Renrui Talent Group, pokazuje, że w zeszłym roku ponad 55% pracowników zatrudnionych przez chińskie firmy było pracownikami elastycznymi, co stanowi wzrost o 11% w ujęciu rok do roku.

„Ponadto płatność jest obliczana na różne sposoby. Na przykład gospodarze transmisji na żywo otrzymują wynagrodzenie na podstawie ocen odbiorców, podczas gdy dostawcy żywności zarabiają z prowizji, które otrzymują od każdego zamówienia” – powiedziała Pang Shi, badaczka z Chińskiej Akademii Nauk. „Elastyczny stosunek pracy pracownika z pracodawcą różni się od tradycyjnego stosunku pracy, ponieważ niewielu z nich podpisuje umowy”.

Chen Lixiang, prodziekan Chińskiego Instytutu Badań Zawodowych Uniwersytetu Pekińskiego, powiedział, że w ostatnich latach ludzie kładli nacisk na większą elastyczność pracy, zmieniając koncepcję tego, co oznacza szczęśliwe życie.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202109/01/WS612ee1daa310efa1bd66c8c5.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.