Aktualności

Lotnisko w Szanghaju wstrzymało prace

Terminal lotniczy Szanghaj-Pudong wstrzymał prace. Przerwa dotyczy lotów towarowych.

Jeden z ważniejszych portów lotniczych na świecie wstrzymał loty towarowe. Terminal Szanghaj-Pudong, po wykryciu koronawirusa u jednego z pracowników, zatrzymał prace przeładunkowe i transportowe dla samolotów cargo. Istnieje obawa, że odbije się to zakłóceniu światowych łańcuchów dostaw.

Jest to już kolejne zamknięcie ważnego terminala transportowego w Chinach w związku z antycovidową polityką „zero tolerancji”. Chińczycy w obawie przed nawrotem pandemii wprowadzają silne restrykcje w miejscach pracy lub dzielnicach, w których pojawiają się nowe przypadki zakażeń.

Zanim wstrzymano prace na szanghajskim lotnisku, łańcuchy dostaw zostały zatrzymane między innymi w portach morskich – Yantian oraz Ningbo.

Podobne obostrzenia jak w Pudong pojawiły się na lotniskach w Xiamen i Pekinie. Przepustowość lotnisk została tym samym zmniejszona o 40 do 60%. Spowodowało to także wydłużenie czasu obsługi ładunków nawet trzykrotnie.

Rocznie w terminalu Szangaj-Pudong przeładowywanych jest ponad 3 miliony ton ładunków.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/08/25/terminal-cargo-w-lotnisku-szanghaj-pudong-wstrzymal-prace/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.