Aktualności

Tencent pozywa platformy handlujące kontami do gier

Tencent Games pozywa 20 internetowych platform, które handlują kontami do gier. Kupować tam mogą nieletni, czemu chiński gigant zdecydowanie jest przeciwny.

Największy twórca gier internetowych w Chinach, Tencent Games, składa pozwy przeciwko ponad dwudziestu platformom internetowym. Zdaniem Tencenta, nielegalnie handlują one kontami użytkowników do gier internetowych. Co więcej, zakupu mogą dokonać nieletni, wobec których wprowadzono politykę ograniczania czasu spędzanego na grach do trzech godzin tygodniowo.

Tencent w oświadczeniu na platformie mikroblogowej Sina powiedział, że wynajem lub handel kontami do gier poważnie podważa system weryfikacji prawdziwego nazwiska użytkownika w grach video, a także mechanizm ochrony dla nieletnich graczy. Handel kontami ma na celu utrudnienie identyfikacji rzeczywistego gracza.

Niestety zakup konta z nieprawdziwymi danymi jest bardzo prosty i łatwo dostępny w Chinach. Na popularnej platformie zakupowej Taobao po wpisaniu słowa kluczowego „identyfikator gry wideo” pojawia się duża liczba takich serwisów oferujących konta do popularnych gier, takich jak Honor of Kings, Game for Peace, czy CrossFire. Ich ceny wahają się w zakresie od 500 do 2000 juanów (około 77 do 310 USD).

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202109/08/WS6137ff25a310efa1bd66e00e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.