Aktualności

Kolejny satelita Gaofen wyleciał na orbitę

Rakieta nośna Long March 4 wyniosła na orbitę kolejnego satelitę Gaofen. Gaofen 5-02 będzie monitorować stan wody, powietrza i środowiska.

Chińskiej Narodowa Agencja Kosmiczna poinformowała, że ​​satelita Gaofen 5-02 został wyniesiony na orbitę przez rakietę nośną Long March 4C. Jest to już 24-ta sonda serii Gaofen.

Gaofen 5-02, opracowany przez Szanghajską Akademię Technologii Lotów Kosmicznych, jest wyposażony w hiperspektralne urządzenia obserwacyjne, których zadaniem jest monitorowanie powietrza, wody i środowiska. Projektanci z akademii zamontowali na statku kosmicznym siedem urządzeń do obrazowania oraz czujników, które są w stanie pozyskiwać dane przestrzenne, spektralne i radioaktywne.

Usługa satelity wzmocni chińskie wysiłki na rzecz ochrony środowiska, poprawi nadzór nad zasobami naturalnymi a także poprawi zapobieganie katastrofom naturalnym.

Chiny uruchomiły program Gaofen w maju 2010 roku i uznają go za jeden z 16 najważniejszych projektów w krajowym przemyśle naukowo-technologicznym. Celem programu jest utworzenie sieci obserwacji Ziemi o wysokiej rozdzielczości.

Zarejestrowani użytkownicy na całym świecie mogą uzyskać dostęp do obrazów i danych generowanych przez satelity Gaofen za pośrednictwem strony internetowej prowadzonej przez Chińską Narodową Agencję Kosmiczną.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202109/07/WS6136e50ba310efa1bd66de0f_1.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.