Aktualności

Alibaba otwiera hub logistyczny w Belgii

Partner logistyczny Alibaby czyli Cainiao Network otwiera swój hub w Belgii. Miejsce pomoże utworzyć 900 miejsc pracy.

Centrum logistyczne Alibaby, Cainiao Network, to jeden z największych partnerów logistycznych e-commerce na świecie. Cainiao Network oficjalnie otworzył swój hub w Belgii, na lotnisku w Liege. Centrum jest w pełni scyfryzowane, wyposażone w sztuczną inteligencję co usprawnia przesyłanie towarów między Państwem Środka w Unią Europejską.

Cainiao Network jest w fazie rozwoju, jednak, gdy osiągnie docelową wielkość, będzie zatrudniać aż 900 osób. Hub jest efektem współpracy rządu belgijskiego z Alibaba Group, a podwaliny do powstania centrum stanowi umowa podpisana w 2018 roku przez obie strony.

Belgia może uzyskać dzięki hubowi logistycznemu istotną rolę w transporcie międzynarodowym na terenie Europy. Obszar hubu to aż 30 000 m2. Strefa podzielona jest na część przeznaczoną do obsługi cargo – transportu i tranzytu towarów, a także w część odpowiedzialną za sortowanie paczek o wielkości aż 18 000 m2.

Spółka Cainiao Network powstała w 2013 roku i jest globalną firmą obsługującą przesyłki Alibaba oraz umożliwiającą ich śledzenie.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/11/jednostka-logistyczna-alibaba-cainiao-otwiera-europejskie-centrum-w-belgii/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.