Aktualności

Rekordowa sprzedaż podczas Dnia Singla

Dzień Singla to największe w Chinach święto zakupów. W tym roku pobito kolejny rekord.

11.11 to w Chinach Dzień Singla, największe święto zakupów i czas wyprzedaży w sklepach internetowych. Tradycja ta została zainicjowana przez portal Alibaba w 2009 roku i od tego czasu cieszy się rosnącą popularnością. 11.11 w języku chińskim przypomina zapis słowa „panna” i „kawaler”, dlatego też dzień ten okrzyknięto Dniem Singla.

W tym roku w wielkim święcie zakupów udział wzięło aż 290 000 marek co przekłada się na ponad 14 milionów różnych produktów oferowanych na chińskich platformach e-commerce. Warto wspomnieć, że również zachodnie kraje zaczynają traktować ten dzień jako dzień wielkich wyprzedaży. Choć Dzień Singla jest odpowiednikiem zachodniego Black Friday, to największy rozmach zakupów mają właśnie Chińczycy.

Marka SpaChina, krajowy dostawca kosmetyków, bierze udział w akcji po raz trzeci. W tym roku wielkość sprzedaży produktów SpaChina osiągnęła aż 130 milionów juanów. Jest to aż dziesięć razy więcej niż w roku ubiegłym.

Jeden z największych portali zakupowych w Chinach JD.com w tym roku promował ekologię używając do wysyłki wyłącznie recyklingowalnych opakowań.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/11/swieto-zakupow-w-dzien-singla/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.