Aktualności

Chińskie wagony dla portugalskiego metra

Chiński producent CRRC Tangshan dostarczy wagony dla portugalskiego metra. Skład pociągowy trafi do Porto.

CRRC Tangshan Co., Ltd. to jeden z głównych chińskich producentów szybkich pociągów. Jego siedziba znajduje się w Tangshan w północno chińskiej prowincji Hebei. Dostarcza on zarówno wagony pociągowe dla kolei naziemnych, jak i metra. Rzecznik CRRC Tangshan poinformował, że chińska spółka rozpoczęła produkcję wagonów metra dla projektu metra w Porto w Portugalii.

Umowa między Porto a CRRC Tangshan obejmuje dostawę 18 pociągów, które składać się będą w sumie z 72 wagonów. W warunkach współpracy ujęto również pięcioletnią gwarancję oraz serwisowanie składu pociągowego.

Każdy z pociągów pomieści maksymalnie 346 osób, a najwyższa prędkość jaką osiągnie to 80 km na godzinę. Pociągi metra produkcji CRRC Tangshan charakteryzują się lekką konstrukcją, małym zużyciem energii, niskim poziomem hałasu i działaniem opartym o inteligentne rozwiązania cyfrowe.

Aktualnie sieć metra w Porto jest mocno rozwinięta i posiada aż 67 kilometrów trasy. Pierwszy etap budowy trwał w latach 2003-2006. Dostawa nowych wagonów z Chin pozwoli zwiększyć częstotliwość kursowania metra.

Źródło: http://www.news.cn/english/2021-11/18/c_1310319137.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.