Aktualności

Rośnie ilość przeładunków w chińskich portach

Chińskie porty od kilku miesięcy odnotowują wzrost przeładunków. To efekt wywołany budzeniem się gospodarki po obostrzeniach pandemicznych.

Od początku tego roku chińskie porty morskie, ale i kolejowe, odnotowują stały wzrost ilości przeładunków. Dane chińskiego Ministerstwa Transportu potwierdzają, ze wzrost utrzymuje się na stabilnym poziomie już od dziesięciu miesięcy.

Pandemia Covid-19 nadal trwa, jednak światowa gospodarka wybudza się po miesiącach spowolnienia i efektem tego jest rosnący import i eksport na rynkach zagranicznych. Chińskie porty odczuwają to dość mocno, co niestety wiąże się z opóźnieniami w transporcie, utrudnioną dostępnością kontenerów oraz opóźnieniami w przeładunkach.

Tylko od stycznia tego roku chińskie porty dokonały przeładunku 12,87 miliarda ton. Oznacza to wzrost aż o 7,8% względem roku 2020. Jednak mimo rosnącej ilości obsługiwanych ładunków, wdrażane systemy automatyzacji i cyfryzacji procesów usprawniły prace większości chińskich portów, co zaskutkowało wzrostem ich przepustowości o niemal 8,5%.

W listopadzie porty obsłużyły aż 1,32 miliarda ton ładunków, co związane jest z koniecznością zatowarowania magazynów jeszcze przed grudniowymi świętami.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/11/wzrost-przeladunku-kontenerow-w-chinskich-portach/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.