Aktualności

114. wspólny patrol nad rzeką Mekong

Rozpoczyna się 114. wspólny patrol nad rzeką Mekong. Jak co roku udział w akcji biorą organy ściągania Chin, Laosu, Birmy i Tajlandii.

Zgodnie z coroczną już tradycją organy ścigania z azjatyckich państw Chin, Laosu, Birmy i Tajlandii połączyły siły aby wziąć udział w 114. patrolu rzeki Mekong. Chińskie statki wypłynęły z portu Jingha w autonomicznej prefekturze Xishuangbanna Dai w prowincji Yunnan. O wydarzeniu poinformowało biuro prasowe departamentu bezpieczeństwa publicznego prowincji Yunnan.

Podczas wspólnej operacji pięć statków rzecznych z czterech krajów przepłynie ponad 600 kilometrów po rzece Mekong w cztery dni i trzy noce. Patrol ma na celu wyłapywanie przestępstw gospodarczych i przemytów.

Organy ścigania z krajów azjatyckich tylko w 2021 roku rozpatrzyły aż 8325 spraw, jednocześnie dokonując aresztu 8043 podejrzanych o przestępstwa i konfiskując 34,4 tony narkotyków na obszarach przygranicznych wzdłuż rzeki Mekong.

Rzeka Mekong w Chinach jest ważnym szlakiem wodnym dla żeglugi transgranicznej. Jednocześnie szlak ten jest wyjątkowo narażony na nielegalne działania przemytników i zorganizowanych grup przestępczych.

Źródło: https://english.news.cn/20220222/b5d4ce07fae74677b6a328e7d30ec166/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.