Aktualności

Canon chce więcej inwestować w Chinach

Japoński producent Canon planuje zwiększyć ilość inwestycji w Chinach. Producent aktualnie zwiększa produkcję sprzętu medycznego i półprzewodników.

Japoński gigant technologiczny Canon Inc podwaja w tym roku produkcję sprzętu medycznego, półprzewodników i druku komercyjnego oraz zwiększa nakłady dla nadzoru bezpieczeństwa i innych segmentów, które mają stać się ważnym motorem rozwoju firmy.  

Howard Ozawa, dyrektor generalny Canon China, powiedział, że zamknięcie linii produkcyjnych w Zhuhai (prowincja Guangdong), która produkuje kompaktowe aparaty cyfrowe, nie oznacza, że ​​Canon wycofa się z rynku chińskiego. Wręcz przeciwnie – będzie nadal zwiększać inwestycje. Ozawa powiedział, że wszyscy pracownicy fabryki Canona w Zhuhai już podpisali wypowiedzenie umów o pracę, a zakład ma zostać oficjalnie zamknięty do końca czerwca.

Chińska fabryka Canona została zamknięta z powodu globalnego niedobu chipów półprzewodnikowych. Założona w 1990 roku fabryka w Zhuhai do końca 2020 roku wyprodukowała ponad 12 milionów sztuk obiektywów, milion aparatów cyfrowych i 94 000 kamer wideo. Fabryka zatrudniała 1317 pracowników.

Canon przywiązuje dużą wagę do chińskiego rynku i dąży do tego, aby do 2035 roku stał się on numerem 1 pod względem sprzedaży w całej grupie pod szyldem Canona. Japońska firma będzie rozszerzać swoją obecność w segmencie B2B oraz wzmacniać współpracę z chińskimi partnerami.

Japońskie stowarzyszenie Camera & Imaging Products Association poinformowało, że globalne dostawy aparatów cyfrowych osiągną poziom 7,85 miliona sztuk w 2022 roku.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202203/03/WS62201abca310cdd39bc89f83_2.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.