Aktualności

Xinjiang przeznaczy 100 mln juanów na hi-tech

Region Xinjiang Uygur utworzył fundusz wpierający branżę hi-tech. Fundusz zawiera środki wysokości 100 milionów juanów.

Autonomiczny region Xinjiang Uygur (północno-zachodnie Chiny) w ostatnich latach rozwija się prężnie w wielu dziedzinach, zarówno gospodarki, turystyki, jak i nowoczesnych technologii. Region ujgurski postanowił wesprzeć rozwój innowacji i przemysł wysokich technologii. W tym celu utworzony został specjalny fundusz, którego wartość opiewa na kwotę aż 100 milionów juanów (ponad 15 milionów dolarów).

Główne przeznaczenie funduszu to wspieranie naukowych i przemysłowych ośrodków badawczych z zakresu badań i rozwoju (R&D). Dzięki temu przedsiębiorstwa będą bardziej skłonne do przeorientowania swojej działalności na przemysł hi-tech.

Region ujgurski, w porównaniu choćby ze wschodnimi prowincjami Chin, lub prowincją Guangdong, ma znacznie mniejszy udział w branży technologicznej. Nowy fundusz ma za zadanie to zmienić.

Jednym z beneficjentów funduszu jest firma Xinjiang Huier Agriculture Group Co., Ltd., która świadczy nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa i agrobiznesu.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/03/xinjiang-tworzy-fundusz-promujacy-przemysl-zaawansowanych-technologii/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.