Aktualności

Magazyn celny w Fujian dla towarów z Europy

W prowincji Fujian uruchomiono pierwszy magazyn celny dla towarów importowanych z Europy. Magazyn otwarty został w składzie kolejowym w Fuzhou.

W mieście Fuzhou, w prowincji Fujian, otwarty został pierwszy magazyn celny przeznaczony do obsługi towarów importowanych do Chin z Europy (głównie Włoch, Niemiec i Francji). Jednostka celno-magazynowa została otwarta w składzie kolejowym. Jednocześnie skład pełni funkcję sklepu bezcłowego z takimi produktami jak słodycze czy kosmetyki. Produkty importowane z Europy do Chin obejmuje głównie 200 kategorii towarowych, takich jak np. napoje lub wyroby kosmetyczne.

Bezcłowy sklep jest jednocześnie sklepem nowej generacji, który opiera swoje działanie o szereg nowoczesnych i inteligentnych technologii. Jedną z nich jest technologia RFID, która pozwala jasno identyfikować i oznaczać produkty, dzięki czemu jednocześnie zapobiega ich podrabianiu. Sklep posiada także swoją własną platformę e-commerce ułatwiającą zakupy jednostkom detalicznym i hurtowym.

Automatyzacja i wykorzystanie najnowszych technologii nie tylko pomagają w badaniu autentyczności wyrobów, ale znacznie przyspieszają procesy celno-logistyczne, co pozytywnie wpływa na tempo obsługi ładunków.

Tylko od początku tego roku między Chinami i Europą przejazd odbyło aż 50 000 pociągów towarowych. Kursy pociągowe integrują Chiny z ponad 180 miastami europejskimi.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/03/fujian-otwiera-pierwszy-celny-magazyn-dla-towarow-importowanych-pociagami-chiny-europa/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.