Aktualności

China Telecom spodziewa się wzrostu zysków

Chiński operator China Telecom spodziewa się wzrostu zysków za 2021 rok. Udział we wzroście ma transformacja cyfrowa.

China Telecom to największy w Chinach gigant wśród operatorów telekomunikacyjnych. Założona w 2002 roku spółka wybiła się na prowadzenie nie tylko w Chinach kontynentalnych, ale działa również w Hong Kongu i Makau. Firma spodziewa się wzrostu zysku netto za 2021 rok dzięki wysiłkom w zakresie transformacji cyfrowej i innowacji technologicznych, które od momentu wybuchu pandemii znacznie przyspieszyły.

Oczekuje się, że zysk netto przypisany akcjonariuszom firmy wzrośnie średnio o 23 do 25% w ujęciu rok do roku za rok 2021. China Telecom wydała nawet w tym temacie oświadczenie złożone na giełdzie papierów wartościowych w Szanghaju. Przewiduje się, że przychody biznesowe firmy wzrosną od 10 do 12% rok do roku.

Do końca ubiegłego roku liczba użytkowników usług telefonii komórkowej firmy sięgnęła 372 milionów, z czego ponad 50 % z nich korzystało z usług 5G. W tym samym okresie liczba użytkowników szerokopasmowego Internetu kablowego zbliżyła się do 170 milionów.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202203/13/WS622d9442a310cdd39bc8c41a.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.