Aktualności

Chiny przodują w infrastrukturze 5G

Państwo Środka obecnie jest liderem branży 5G. Chodzi zarówno o rozwój sieci jak i wykorzystanie łączności 5G w przemyśle.

Chiny są światowym liderem w budowie infrastruktury sieci 5G, a zwłaszcza w wykorzystywaniu tej technologii w przemyśle – między innymi w fabrykach, kopalniach węgla, stoczniach czy magazynach towarowych. Miano lidera Państwo Środka uzyskało w raporcie The Wall Street Journal.

„Kraj (czyli Chin) jest powszechnie postrzegany jako przodujący we wdrażaniu sieci 5G o dużej mocy w rozległych zakładach przemysłowych, których celem jest wykorzystanie technologii do automatyzacji pracochłonnych lub niebezpiecznych procesów przemysłowych” – donosi The Wall Street Journal. Jednocześnie pojawia się aprobata dla wykorzystania przez Chiny sieci 5G w kopalniach do obsługi maszyn wiertniczych, automatyzacji kontroli jakości i obsługi kontenerów frachtowych.

W artykule czytamy, że sieci 5G są dedykowane są w Chinach konkretnym zakładom korporacyjnym z dostosowanym sprzętem i oprogramowaniem specjalnie dla nich. Oznacza to, że można je dostosować do określonych wymagań i obsługiwać bardziej złożone zadania i procesy w określonym modelu korporacyjnym.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202203/16/WS623142cfa310fd2b29e5127b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.