Aktualności

Wzrost przychodów w chińskim JD Logistics

JD Logistics odnotował ponad 40% wzrostu przychodów za rok 2021. To jeden z największych dostawców usług logistycznych w kraju.

Firma JD Logistics jest jedną z największych firm logistycznych w Chinach. W 2021 roku przedsiębiorstwo odnotowało aż 42,7% wzrostu przychodów osiągając wartość niemal 105 miliardów juanów (około 16 miliardów dolarów amerykańskich). Ponad 59 miliardów juanów zysków JD wypracował obsługując klientów zewnętrznych.

JD Logistics posiada już 43 parki logistyczne w 33 chińskich miastach. Wszystkie wyposażone są w nowoczesne inteligentne rozwiązania logistyczne. Firma stale inwestuje środki w badania i rozwój nowych technologii. Łącznie złożyła już przeszło 5500 wniosków patentowych, z czego większość dotyczy automatyzacji i technologii AI.

Współczesny trend zielonego łańcucha dostaw to jeden z kluczowych projektów JD. Firma pracuje nad rozwojem sieci logistycznej z wykorzystaniem opakowań recyklingowalnych oraz cyfryzacji i automatyzacji zarządzania.

W 2021 roku JD obsługiwało stale około 300 000 firm, między innymi Volvo, czy Skechers.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/03/jd-logistics-odnotowuje-wzrost-przychodow/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.