Aktualności

Rozwój Azji Wschodniej osiągnie 5% wzrostu

Bank Światowy przewiduje, że rozwój Azji Wschodniej i Pacyfiku wzrośnie o 5% w 2022 roku. To efekt odradzania się gospodarki po pandemii i spowolnienie jej z powodu wojny w Ukrainie.

Bank światowy prognozuje, że rozwijające się kraje Azji Wschodniej i Pacyfiku osiągną wzrost gospodarczy o 5% w 2022 roku. Będzie on mniejszy niż dotychczas. Ma to bezpośredni związek z powolnym odradzaniem się gospodarki po pandemii Covid-19. W podobnej sytuacji znajdują się państwa zachodnie w związku z zaostrzeniem warunków finansowych i wojny w Ukrainie.

„Wstrząsy wywołane wojną w Ukrainie i sankcjami nałożonymi na Rosję zakłócają dostawy towarów, zwiększają stres finansowy i hamują globalny wzrost” – takie informacje znajdują się w opublikowanej aktualizacji ekonomicznej Banku Światowego Azji Wschodniej i Pacyfiku. „Tak jak gospodarki Azji Wschodniej i Pacyfiku dochodziły do ​​siebie po szoku wywołanym pandemią, wojna w Ukrainie ogranicza tempo wzrostu”.

Przewiduje się, że ogólny wzrost gospodarczy w rozwijających się krajach Azji Wschodniej i Pacyfiku spowolni do 5% w 2022 roku, czyli o 0,4 punktu procentowego mniej niż oczekiwano jeszcze w październiku 2021 roku. Bank Światowy zauważył, że jeśli warunki globalne pogorszą się, a reakcje polityki krajowej (np. Chin) będą słabe, wzrost w regionie może spowolnić nawet do 4%.

Aby złagodzić ryzyko, Bank Światowy wezwał rządy krajów azjatyckich do zwiększenia skuteczności polityki fiskalnej na rzecz naprawy i wzmocnienia polityki łagodzenia zagrożeń gospodarczych.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202204/05/WS624bac89a310fd2b29e551ad.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.