Aktualności

Chiński teleskop szerokopolowy po testach

Teleskop do badań szerokopolowych (WFST) pomyślnie zakończył testy. Będzie służył do precyzyjnego monitorowania nieba.

Chiński teleskop do prowadzenia badań szerokopolowych (WFST) pomyślnie zakończył testy z użyciem sprzężenia ładunkowego i pierwotnego systemu ogniskowania. WFST ma średnicę 2,5 metra, co zapewnia szerokie pole widzenia z wysoką precyzją i szerokopasmowym dostępem do przeglądów nieba.

Konstrukcja optyczna teleskopu to system ogniskowania pierwotnego, a jego kamera jest kamerą mozaikową ze sprzężeniem ładunkowym do prowadzenia obrazowania naukowego. Kamera ogniskowania pierwotnego jest jednym z kluczowych elementów teleskopu i składa się z dziewięciu chipów CCD290-99.

Naukowcy z Obserwatorium Purple Mountain przy Chińskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytetu Nauki i Technologii Chin zaprojektowali specjalną platformę weryfikacyjną do testowania chipów w aparacie. Platforma testowa zawiera źródła światła, sterownik ze sprzężeniem ładunkowym, próżniowy Dewar a także lodówkę do chłodzenia urządzenia.

Wyniki testów wskazują, że nowy teleskop będzie użyteczny przy przeglądach astronomicznych i obserwacjach północnej półkuli Ziemi.

Źródło: https://english.news.cn/20220412/fcae8346acd0405f82034d9e63cd511e/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.