Aktualności

Wzrost kapitału zagranicznego w Chinach

Wykorzystanie kapitału zagranicznego przez Chiny wzrosło w I kwartale tego roku o ponad 25%. To prawie 380 miliardów juanów.

Rząd chiński w ostatnich latach wprowadza szereg usprawnień dla zagranicznych inwestorów, głównie w prowincjach z największym współczynnikiem rozwoju nowych technologii (np. prowincja Guangdong). To skłania zagraniczne przedsiębiorstwa do lokowania swoich filii w Chinach, ale i inwestycji w istniejące już chińskie firmy.

Tylko w I kwartale tego roku wykorzystanie kapitału zagranicznego przez Chiny wzrosło o 25,6% w stosunku rok do roku osiągając poziom 379,87 miliarda juanów (niemal 60 miliardów dolarów) – podaje chińskie Ministerstwo Handlu.

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne wykonane w dolarach amerykańskich w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku wyniosły 59,09 miliardów. To wzrost o jedną trzecią w skali roku.

Napływ BIZ do sektorów zaawansowanych technologii osiągnął w tym okresie 132,83 miliarda juanów, przy rekordowym wzroście aż 52,9%. Z kolei stopy wzrostu dla zaawansowanej technologicznie produkcji i zaawansowanych technologicznie usług wyniosły odpowiednio 35,7% i 57,8%.

Łącznie aż 21 regionów w całym kraju osiągnęło dwucyfrowy wzrost w ujęciu „rok do roku” dla rzeczywistego wykorzystania kapitału zagranicznego w tym okresie (I kwartał 2022).

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202204/14/WS6257cdf8a310fd2b29e5700d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.