Aktualności

Vivo prezentuje nowy czip

Vivo zaprezentował swój drugi samodzielnie zaprojektowany chip. Czip został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu profesjonalnego obrazowania.

Jeden z głównych chińskich producentów smartfonów, firma Vivo, zaprezentował swój drugi, samodzielnie zaprojektowany chip. Jest to odpowiedź firmy na dążenia do wzmocnienia swoich możliwości badawczo-rozwojowych.

Nowy chipset, znany jako V1+, został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu profesjonalnego obrazowania i wydajności wyświetlania ekranów smartfonów. Pierwszym modelem telefonu wyposażonym w nowy chip będzie seria X80, której premiera zaplanowana jest w Chinach na przyszły tydzień.

Hu Baishan, wiceprezes wykonawczy Vivo, powiedział, że jako strategiczni partnerzy techniczni, Vivo i producent chipów MediaTek, od zeszłego roku zatrudnili ponad 300 inżynierów i badaczy do pracy nad wspólnym rozwojem układu V1+ i procesora Dimensity 900. Podczas tego procesu powstało ponad 30 nowych patentów.

Chip V1+ dostosowuje redukcję szumów stereo w czasie rzeczywistym, udoskonala technologię szacowania i kompensacji ruchu, a także oferuje wysoki współczynnik rozdzielczości.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202204/21/WS6261410da310fd2b29e587c4.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.