Aktualności

Powstanie sieć ładowania pojazdów w Kantonie

W Kantonie i okolicach powstanie 1000 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Inwestycja zostanie wykonana do 2025 roku.

Kanton, stolica prowincji Guangdong, już niedługo zapoczątkuje zakrojoną na szeroką skalę budowę nowej sieci ładowania pojazdów energetycznych (NEV). Zbuduje łącznie 1000 centrów superładowania i wymiany energii dla samochodów do 2025 roku. Inspiracją do projektu była firma GAC Aion, która koncentruje się na rozwoju pojazdów typu NEV i uruchomiła ona niedawno swoje pierwsze centrum superładowania.

Nowe centrum, we współpracy z Guangzhou City Construction Investment Group, Guangzhou Communications Investment Group i China Southern Power Grid, będzie posiadać sprzęt ładujący o mocy 480 kW, które mają najwyższą moc ładowania na świecie.

Bazując na wytwarzaniu energii fotowoltaicznej i inteligentnym magazynowaniu energii, centrum umożliwia pojazdom NEV pokonanie ponad 200 kilometrów już po pięciu minutach ładowania.

Chińskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów przyznaje, że około 40% użytkowników samochodów typu NEV przynajmniej raz narzekało na „zbyt długi” czas ładowania.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202204/22/WS62621f6ea310fd2b29e58a97.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.