Aktualności

Szanghaj wznawia produkcję

Po ostatnim twardym lockdownie Shanghaj wznawia produkcję w fabrykach. Już 70% fabryk wróciło do działania.

Chińska polityka „zero tolerancji”, mająca na celu szybką i skuteczną walkę z kolejnymi falami zakażeń Covid-19 spowodowała kilka twardych lockdownów w Chinach. W ostatnich tygodniach zamykane były nie tylko porty kolejowe i morskie, ale i fabryki, co opóźniło produkcję w wielu regionach. Jednym z miast dotkniętych twardym lockdownem był Szanghaj.

Po prawie dwóch tygodniach zamknięcia szanghajskie fabryki powracają do pracy. W tej chwili na pełnych obrotach pracuje już około 70% fabryk w rejonie Szanghaju. W regionie znajduje się aż 1800 dużych zakładów produkcyjnych, zatem powrót do działania jest kluczowy dla tutejszej gospodarki, ale i zagranicznych importerów.

W samym Szanghaju i okolicach znajdują się kluczowe przedsiębiorstwa produkcyjne z branży biomedycznej, motoryzacyjnej, przemysłu ciężkiego ale i elektroniki i układów scalonych.

Źródło: https://english.news.cn/20220505/f59c9b5fc9e24179beab7ef1d2aab520/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.