Aktualności

Toshiba rozpocznie produkcję w Chinach

Toshiba już w lipcu rozpocznie produkcję dysków twardych w Chinach. Zakład ulokowany będzie w południowej prowincji Guangdong.

Japoński gigant elektroniki użytkowej Toshiba otwiera swój zakład produkcyjny w Chinach w prowincji Guangdong. Znany na całym świecie producent laptopów, kart pamięci, wyświetlaczy i sprzętu biurowego, skupi się na wytwarzaniu dysków twardych do obsługi big data. Pierwsze próbki nowych urządzeń pojawią się w czerwcu tego roku, a masowa produkcja ma zostać uruchomiona w lipcu.

Toshiba Electronic Devices & Storage (TDSC) połączy niebawem siły z jednostką TDK i zainstaluje linie montażowe w jej bazie produkcyjnej w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Koszt inwestycji nie jest podany do wiadomości publicznej.

Obecnie japoński gigant produkuje dyski twarde do centrów danych tylko na Filipinach, ale chce rozpocząć produkcję w nowym miejscu w celu dywersyfikacji geograficznej, zmniejszenia kosztów i pozyskania nowych klientów. Toshiba posiada już chińską fabrykę dysków twardych stosowanych w komputerach i innych produktach, ale dyski do obsługi big data to nowe całkiem nowe przedsięwzięcie.

Toshiba – jeden z trzech największych graczy na rynki, wraz z amerykańskimi firmami Seagate i Western Digital – zamierza zwiększyć swój udział w globalnym rynku dysków twardych do co najmniej 24% w roku 2025.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202205/05/WS62738895a310fd2b29e5ad3a.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.