Aktualności

Chiny zachęcają do inwestycji zagraniczne firmy

Lista branż, które mają posiadać ułatwioną ścieżkę inwestycji w Chinach, stale się poszerza. Ma to zachęcić zagranicznych inwestorów do wsparcia chińskiego biznesu.

Chińska gospodarka, mimo mocno scentralizowanego modelu, wciąż pozostaje silnie otwarta na zagraniczne wpływy. Ponadto władze Chin chcą dalej rozszerzać katalog sektorów biznesowych, w których zagraniczne inwestycje będą ułatwione. Nowa lista zostanie rozszerzona o 238 kolejnych pozycji, a 114 istniejących zostanie zmodyfikowanych.

Narodową Komisję ds. Rozwoju i Reform wraz z chińskim Ministerstwem Handlu ogłosiły, że wzrost inwestycji jest szczególnie istotny w przypadku pozycji związanych z produkcją, usługami dla producentów oraz w regionach centralnych i zachodnich Chin. I to właśnie tylko w samych zachodnich i centralnych prowincjach zostanie dodanych aż 188 nowych pozycji ułatwiających inwestycje.

Nowe pozycje dodane do katalogu na poziomie krajowym obejmą między innymi produkcję komponentów i części oraz wyposażenie w sektorze wytwórczym.

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Chinach kontynentalnych wzrosły o 25,6% w stosunku rok do roku do kwoty 379,87 miliarda juanów w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: https://english.news.cn/20220510/0e0f534f557e4fe8bb66f8e4da25bbec/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.