Aktualności

Oppo zwiększa inwestycje w badania i rozwój

Oppo planuje zrekrutować ponad 2000 osób do ośrodka badań i rozwoju. Firma dąży do transformacji od dostawcy smartfonów do pioniera nowych technologii.

Firma Oppo stała się numerem jeden wśród dostawców smartfonów w Chinach w pierwszym kwartale tego roku. Jednocześnie jest drugim najbardziej aktywnym chińskim wnioskodawcą patentowym w Europie w 2021 roku. Oppo planuje także zrekrutować ponad 2000 talentów do ośrodka badawczo-rozwojowego (R&D). Ma to pomóc w przyspieszeniu  transformacji z dostawcy smartfonów w pioniera technologii.

Ponad 2000 stanowisk badawczo-rozwojowych skoncentruje się na takich obszarach, jak: sprzęt, oprogramowanie, półprzewodniki, widzenie komputerowe, semantyka mowy, big data, przetwarzanie w chmurze i inżynieria sztucznej inteligencji. Już teraz w sektorze R&D firmy Oppo pracuje około 10 000 specjalistów.

Chen Mingyong, założyciel i dyrektor generalny Oppo, powiedział, że firma chce być pionierem technologii dzięki długofalowemu wkładowi w badania i rozwój.

Oppo zajmowało pierwsze miejsce na chińskim rynku smartfonów, głównie dzięki dobrym wynikom sprzedaży serii Reno 7 i nowej serii A. Jednocześnie składany smartfon Find N pomógł zbudować Oppo wizerunek firmy innowacyjnej, wzmacniając tym samym jej udział w sprzedaży internetowej.

W obliczu wzmożonej konkurencji Oppo ciężko pracuje nad rozwojem swoich podstawowych technologii, takich jak półprzewodniki i sztuczna inteligencja. W ubiegłym roku Oppo złożyło 1057 wniosków patentowych w Europejskim Urzędzie Patentowym z siedzibą w Monachium

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202205/12/WS627c60fba310fd2b29e5c265.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.