Aktualności

Problemy Tesli w Chinach

Amerykański koncern Tesla napotkał w Chinach na problemy techniczne. Wycofa z rynku ponad 100 000 samochodów.

Tesla Motors od kilku lat jest jedną z najważniejszych firm motoryzacyjnych odpowiedzialnych za rozwój rynku pojazdów elektrycznych. Jej samochody cenione są na całym świecie. W ostatnich latach Tesla postawiła na rynek chiński, gdzie otworzyła swoją fabrykę Gigafactory, gdzie produkowanych jest rocznie dziesiątki tysięcy samochodów.

Niestety koncern zmuszony był podjąć decyzję o wycofaniu przeszło 107 000 samochodów z rynku z powodów technicznych.  Przyczyną jest zagrożenie bezpieczeństwa, które może być spowodowane przez ekran dotykowy. Podczas szybkiego ładowania samochodu możliwa jest awaria i dojście do spięcia w układzie elektronicznym.

Wycofanie, zainicjowane przez Tesla (Shanghai) Co Ltd, dotyczy pojazdów Model 3 i Model Y wyprodukowanych w Chinach między 19 października 2021 a 26 kwietnia 2022. O wadliwej serii Tesla poinformowała w oświadczeniu złożonych w Państwowej Administracji ds. Regulacji Rynku.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202205/16/WS62821a59a310fd2b29e5cff1.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.