Aktualności

Szanghaj wznowi transport publiczny

Po tygodniach lockdownu metropolia zaczyna powoli się otwierać. Stopniowo będą wznawiane usługi transportu publicznego.

Chiny od początku wybuchu pandemii Covid-19 stosują politykę „zero tolerancji”. W przypadku pojawienia się ognisk zakażeń, całe zakłady pracy, dzielnice a nawet miasta poddawane są twardemu lock-downowi w celu powstrzymania kolejnych zakażeń. Ostatnim dużym miastem metropolitalnym objętym lockdowem był Szanghaj.

Szanghaj będzie stopniowo wznawiać usługi transportu publicznego od tej niedzieli, ponieważ sytuacja z Covid-19 powoli się stabilizuje. Z kolei. miejskie usługi pocztowe i dostawy ekspresowe mają wznowić pełne działanie do połowy czerwca. Zhang Wei, wiceprezydent miasta, powiedział, że cztery z miejskich linii metra (linie 3, 6, 10 i 16) oraz 273 linie autobusowe, które tworzą sieć obejmującą obszary miejskie i zapewniają dostęp do lotnisk, dworców kolejowych, głównych szpitali i dzielnic handlowych, jako pierwsze wznowią działalność.

W kontrolowaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa pomoże technologia. Pasażerowie korzystający z transportu publicznego będą musieli okazać negatywny wynik z ostatnich 48 godzin. Stacje do skanowania kodów QR będą rozmieszczone w autobusach i na stacjach metra.

Stopniowo będzie również zwiększana liczba pociągów odjeżdżających i przyjeżdżających na dworzec kolejowy w Szanghaju Hongqiao i Szanghaju głównym.

Co więcej, 580 oddziałów kurierskich i punktów sprzedaży wznowiło działalność, a liczba kurierów i pracowników powracających do pracy wzrosła do prawie 20 000.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202205/20/WS6286ef2ea310fd2b29e5dea6.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.