Aktualności

Baidu inwestuje w badania i rozwój

Baidu Inc odnotował w pierwszym kwartale tego roku przychód rzędu 28,4 miliarda juanów. Wydatki na badania i rozwój wyniosły aż 5,6 miliarda juanów.

Chiński gigant technologiczny Baidu Inc poinformował, że jego łączne przychody wzrosły do 28,4 miliarda juanów (około 4,48 miliarda dolarów) w pierwszym kwartale tego roku. Sam zysk netto non-GAAP wyniósł 3,9 miliarda juanów. Zawrotną kwotę 5,6 miliarda juanów Baidu zainwestował w badania i rozwój (R&D).

„Baidu osiągnął solidne wyniki w pierwszym kwartale, szczególnie w odniesieniu do naszej działalności w chmurze i dziedzinie pojazdów inteligentnych” – powiedział Robin Li, współzałożyciel i dyrektor generalny Baidu. „Jesteśmy przekonani, że nasze nowe biznesy AI przyspieszą długoterminowy wzrost Baidu i przyczynią się do rozwoju gospodarki opartej na innowacjach i zrównoważonym rozwoju” – dodał Li.

Wśród najciekawszych osiągnięcie Baidu jest Apollo Go – autonomiczna usługa przywołania przejazdów Baidu, która zapewniła w pierwszym kwartale 2022 roku aż 196 000 przejazdów i jest obecnie dostępna w dziesięciu miastach, w tym w Pekinie, Szanghaju, Shenzhen czy Chongqing.

W kwietniu Baidu uzyskał też pozwolenie na dostawę bezzałogowej robo-taksówki, która po raz pierwszy umożliwi usunięcie operatora bezpieczeństwa z miejsca kierowcy na drogach publicznych na przedmieściach Pekinu.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202205/27/WS629065dba310fd2b29e5f676.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.