Aktualności

Zaostrzone przepisy dla e-papierosów w Chinach

Rząd chiński wprowadza nowe, surowsze regulacje dla e-papierosów. Mają one ograniczyć palenie wśród młodzieży.

Władze chińskie zintensyfikowały działania w celu zarządzania gwałtownym wzrostem rynku e-papierosów. Głównym celem jest ograniczenie wapowania wśród młodzieży. Chińska Państwowa Administracja Monopolu Tytoniowego wydała rozporządzenie, zgodnie z którym od 1 maja kraj wdroży zarządzanie licencjami na produkcję e-papierosów oraz podmioty handlu hurtowego i detalicznego.

„Chiny mają obecnie największą na świecie populację palaczy i są największym producentem i konsumentem tytoniu” – powiedział Jiang Yuan, były dyrektor biura kontroli tytoniu w Chińskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wykazały, że w Chinach jest ponad 300 milionów palaczy, czyli prawie jedna trzecia wszystkich palaczy na świecie.

Zgodnie z rozporządzeniem zostaną przeprowadzone zmiany w zarządzaniu kanałami sprzedaży e-papierosów, a dla ujednolicenia rynku utworzona zostanie platforma do zarządzania handlem tymi wyrobami. Punkty sprzedaży e-papierosów nie mogą od teraz znajdować się w pobliżu szkół, a aromatyzowane e-papierosy będą zakazane.

W ostatnich latach, z powodu luk prawnych, branża e-papierosów rozwijała się w sposób nieuporządkowany, a niektóre produkty nie były jasno oznaczone w kwestii zawartości nikotyny, czy dodatków wzbogacających aromat.

Do tej porty Shenzhen i Hangzhou zakazały palenia e-papierosów w miejscach publicznych. Tymczasem Pekin, Szanghaj i inne duże miasta podejmują aktywne działania w zakresie blokowania palenia e-papierosów w niektórych miejscach publicznych.

Źródło: https://english.news.cn/20220531/68fd041ed93f45cf86842070431bf3d1/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.