Aktualności

JD.com z niemal 20% wzrostem

Gigant e-commerce JD.com odnotował w I kwartale tego roku aż 18% wzrostu dochodów. To główny konkurent Tmall, platformy handlu detalicznego Alibaby.

JD.com Inc to jeden z największych chińskich serwisów handlu elektronicznego. Obok Tmall, jest głównym dostawcą produktów w sieci internetowej dla klientów z sektora B2C. Tylko w I kwartale tego roku JD.com odnotował aż 18% wzrostu zysku netto w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Obrót towarem przyniósł gigantowi e-commerce niemal 240 miliardów juanów dochodu, z czego aż 35,2 miliarda stanowiły usługi – do tej pory słabiej rozwinięta gałąź działalności JD.com.

Główną przyczyną tak dużego sukcesu JD.com, mimo obostrzeń covidowych i trudnej sytuacji w transporcie światowym, jest stabilny łańcuch dostaw i maksymalna wydajność operacyjna. Obydwie rzeczy możliwe są dzięki silnej automatyzacji procesów.

Do głównych szlaków transportowych chińskiego giganta handlowego dołączyły dwa nowe: z Hongkongu do Sao Paulo w Brazylii oraz z Zhengzhou do niemieckiej Kolonii. Firma stawia również na szeroką sieć centrów logistycznych, które (poza Chinami) znajdują się między innymi w USA, Malezji, czy Australii.

W samych Chinach JD.com wdraża kolejne programy pilotażowe mające na celu unowocześnienie i automatyzację dostaw. Dzięki sztucznej inteligencji do łańcucha dostaw włączone zostają drony, roboty a nawet autonomiczne (pozbawione kierowcy) ciężarówki.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/05/chinski-gigant-e-commerce-stabilny-wzrost-dzieki-solidnym-lancuchom-dostaw/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.