Aktualności

Ninebot prezentuje hulajnogę z AI

Chiński producent Ninebot stworzył hulajnogę wyposażoną w sztuczną inteligencję. Firma znana jest z produkcji hulajnóg i segway’ów wysokiej klasy.

Ninebot to prywatna chińska firma z siedzibą w Pekinie zajmująca się produkcją pojazdów transportu bliskiego. W jej portfolio znajdują się między innymi segway’e, hulajnogi elektryczne i monocykle. Ninebot jest dobrze znany w Azji i Europie. Firma może pochwalić się międzynarodową siecią dystrybucji oraz ilością ponad 250 punktów sprzedaży detalicznej w 80 krajach.

W portfolio samobalansujących pojazdów pojawił się Segway Pilot – system obsługujący sztuczną inteligencję (AI). W technologię tę zaopatrzona jest najnowsza elektryczna hulajnoga S90L. Pojazd wykorzystuje akumulację technologii robotyki, aby jazda była mądrzejsza i bezpieczniejsza. S90L posiada inteligentny system wspomagania jazdy, który jest w stanie wykrywać chodniki, miejsca parkingowe i pobliskich pieszych.

Ponadto dzięki wizji komputerowej i technologii algorytmu głębokiego uczenia, Segway Pilot może rozpoznawać czynniki zewnętrzne za pomocą kamer i czujników oraz wykorzystywać dane z nich pochodzące do dokonywania w czasie rzeczywistym oceny otoczenia i reagowania na nie. Segway Pilot może osiągnąć dwukrotnie większą moc obliczeniową w porównaniu z poprzednimi inteligentnymi produktami pekińskiej firmy.

Obecnie Ninebot dostarcza ponad 75% pojazdów transportu bliskiego na cały świat. Zhao Xin, dyrektor generalny działu mobilności komercyjnej, uważa, że firma ma duże doświadczenie w produkcji masowej hulajnóg elektrycznych, doskonałe możliwości zarządzania łańcuchem dostaw oraz silne zdolności badawczo-rozwojowe.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202206/08/WS62a07358a310fd2b29e617e4.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.