Aktualności

Tesla w Szanghaju wznawia pełną produkcję

Fabryka Tesli Gigafactory znajdująca się w Szanghaju wraca do pracy. Po ostatnim lockdownie fabryka uruchomi 100% mocy produkcyjnych.

Gigafactory to chińska filia amerykańskiego producenta samochodów Tesla. Fabryka z Szanghaju powróciła już do pełnej zdolności produkcyjnej. Podczas ostatniego twardego lockdownu, spowodowanego nową falą Covid-19 w Chinach, Shanghai Gigafactory zawiesiła produkcję na ponad 20 dni.

Obecnie Gigafactory wdraża dwuzmianowy harmonogram pracy, aby nadrobić zaległości po lockdownie i jednocześnie zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. W trakcie lodownu około 8000 pracowników fabryki pracowało w modelu „zamkniętej pętli”, to znaczy, że tymczasowo pracowali i przebywali w izolacji w zakładzie produkcyjnym.

Według Chińskiego Stowarzyszenia Samochodów Osobowych, w pierwszych pięciu miesiącach tego roku Tesla dostarczyła na rynek aż 215 851 pojazdów. Stanowi to wzrost o ponad 50% w stosunku rok do roku. W samym maju sprzedaż hurtowa Tesli osiągnęła 32 165 pojazdów.

Shanghai Gigafactory Tesli jest pierwszym w Chinach przedsiębiorstwem produkującym samochody w całości należącym do kapitału zagranicznego. Dostawy z Gigafactory w Szanghaju wyniosły w zeszłym roku 484 130 pojazdów.

Źródło: https://english.news.cn/20220609/d18b482f6e6549339ac17371164f311d/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.