Aktualności

Port Nansha zwiększa wydajność dzięki technologii smart

Port Nansha w prowincji Guangdong zwiększył wydajność przeładunkową i obsługi kontenerów. Wszystko dzięki automatyzacji procesów i użyciu technologii smart.

Położony w prowincji Guangdong port Nansha jest ważnym ośrodkiem transportowym dla morskiego frachtu międzykontynentalnego. Zmodernizowane nabrzeże przeszło już ostateczną fazę testów nowych technologii z zakresu smart. Dzięki nim wydajność portu znacznie się zwiększyła. Do prac przy obsłudze kontenerów włączono inteligentne pojazdy sterowane zdalnie i dźwigi stoczniowe działające automatycznie.

Budowa nowego terminalu (tak zwanej czwartej fazy portu) rozpoczęła się jeszcze pod koniec 2018 roku. Nowe nabrzeże zostało tak zaprojektowane, aby pomieścić dwa miejsca do cumowania statków o masie 100 000 ton, kolejne dwa o masie 50 000 ton oraz 12 miejsc do cumowania barek i czterech statków roboczych.

Kierownik budowy czwartek fazy portu, Li Rong, powiedział, że „terminal, wyposażony w zaawansowane inteligentne urządzenia w centrum załadunku i kontroli, pomoże promować skoordynowany rozwój portów w obszarze Guangdong-Hong Kong-Makao Greater Bay Area”. Jest to element budowy centrum spedycyjno-logistycznego, który obejmie nie tylko port Nansha, ale ponad 800 kilometrów kwadratowych nabrzeża wraz z hubem Qingsheng i hubem Nasha, który jest już częścią Pilotażowej Strefy Wolnego Handlu w Chinach.

Według prognoz inżynierów, roczna przepustowość kontenerów w porcie Nansha przekroczy 24 miliony dwudziestostopowych jednostek ekwiwalentnych, co plasuje go w czołówce pod względem najbardziej wydajnych portów na świecie.

Zintegrowane operacje logistyczne obejmują nie tylko technologie smart w dziedzinie automatyzacji procesów, ale również dział nadzoru. Inteligentny nadzór oznacza, że ​​wdrożono inteligentne roboty przeglądowe i asystentów inspekcji wykorzystujących technologię 5G, którzy oferują szybkie odprawy celne dla przedsiębiorstw zajmujących się importem i eksportem.

Oprócz przekształcenia Nansha w międzynarodowy węzeł transportowy i logistyczny, przyspieszona zostanie budowa bazy współpracy w zakresie innowacji naukowych i technologicznych oraz platformy współpracy w zakresie przedsiębiorczości i zatrudnienia młodzieży w regionie Guangdong.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202206/17/WS62abec4ea310fd2b29e634d9.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.