Aktualności

Cainiao uruchomi fracht morski Chiny-USA

Firma Cainiao otworzy połączenie morskie między Chinami a USA. Fracht z portu do magazynu potrwa 30 dni.

Chińska firma logistyczna Cainiao Network, należąca do grupy Alibaba, już niedługo uruchomi nowe połącznie morskie między Chinami a USA. Zgodnie z obietnicami, fracht morski na odcinku port – magazyn docelowy ma potrwać 30 dni. Projekt ma na celu ułatwienie transportu transgranicznego i wzmocnienie eksportu dla chińskich dostawców.

Pakiet frachtu morskiego Chiny-USA gwarantuje, że chińscy producenci, którzy przewożą towary z krajowych zakładów do zagranicznych magazynów w USA, mogą to zrobić w ciągu 30 dni, poinformował dział logistyczny Alibaba Group. Specjalna linia żeglugowa może zaoszczędzić do 30 procent czasu w porównaniu z konwencjonalnymi trasami i zaoszczędzić 20 procent kosztów logistycznych ponoszonych przez kupców.

Czarterowana linia żeglugowa obsłuży trzy statki towarowe miesięcznie, wypływając z miast portowych, takich jak Szanghaj, Ningbo w prowincji Zhejiang i Qingdao w prowincji Shandong. Szacuje się, że kontenerowce o zdolności przewozowej wynoszącej 2000-4000 ekwiwalentów dwudziestostopowych jednostek dotrą do Los Angeles lub portu Long Beach w ciągu około 15 dni.

„Pandemia COVID-19 spowodowała blokady łańcucha dostaw i niedobory kontenerów na całym świecie” – powiedział Kevin Xing, ierownik ds. rozwiązań dla globalnego frachtu w łańcuchu dostaw Cainiao. „Właśnie na tym tle integrujemy wysyłkę, obsługę portową i odprawę celną w całościową usługę, aby poprawić wydajność wysyłki i obniżyć koszty dla chińskich eksporterów” dodaje.

„Międzynarodowy transport kontenerowy jest dla Chin strategicznym zasobem umożliwiającym pozostanie otwartym na rynki międzynarodowe” – powiedział Li Muyuan, sekretarz generalny Chińskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kontenerowego z siedzibą w Pekinie.

Ponadto od początku tego roku firma Cainiao wdrożyła szereg środków mających na celu rozwiązanie problemu transgranicznych wąskich gardeł logistycznych powstałych w wyniku odrodzenia się ognisk Covid-19.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202206/21/WS62b12203a310fd2b29e678b8.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.