Aktualności

7 miesięcy na rejestrację znaku towarowego w Chinach

Chiny skracają ustawowy okres rejestracji znaków towarowych do siedmiu miesięcy. To szansa dla nowych dostawców, w tym zagranicznych.

Rząd chiński postanowił skrócić okres rejestracji znaków towarowych do siedmiu miesięcy. Ułatwienie i skrócenie procesu ma pomóc w stymulacji innowacyjności graczy rynkowych – informuje krajowy regulator własności intelektualnej. Jest to również szansa dla zagranicznych podmiotów, które będą miały szansę podbić chiński rynek w krótszym niż do tej pory czasie.

„Średnie okresy rozpatrywania sprzeciwu i odrzucenia znaku towarowego zostały skrócone do odpowiednio 11 miesięcy oraz 5,5 miesiąca” – powiedział Li Chang z Urzędu ds. Znaków Towarowych Chińskiej Narodowej Administracji Własności Intelektualnej.

Nie tylko czas, ale i sam proces ma ulec poprawie. Wnioski o rejestrację znaku towarowego w Chinach będzie można składać on-line. Na tej podstawie wydawane będą elektroniczne świadectwa rejestracji znaków towarowych oraz certyfikaty patentowe, bez konieczności stawiennictwa w urzędzie. Tylko od stycznia tego roku do końca maja liczba wniosków o rejestrację znaków towarowych przez Internet wyniosła 99,5% w ogólnej licznie wniosków. Z kolei liczba zgłaszających sięgnęła 279 tysięcy.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202206/24/WS62b560aaa310fd2b29e6866a.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.