Aktualności

Szósty Światowy Kongres Inteligencji w Tianjin

W Tianjin odbył się dwudniowy Szósty Światowy Kongres Inteligencji (WIC). To ważne wydarzenie dla badaczy sztucznej inteligencji i nowych technologii.

Światowy Kongres Inteligencji to jedno z ważniejszych wydarzeń dla branży high-tech i sztucznej inteligencji AI. W Tianjin odbyła się właśnie szósta edycja kongresu, a program wydarzeń został rozłożony na dwa dni. Tegoroczny motyw konferencji to: „Nowa era inteligencji: cyfryzacja napędza wzrost, inteligencja podbija przyszłość”.

Od inauguracji w 2017 roku wydarzenie stanowi platformę dla naukowców, przedsiębiorców i ekonomistów z kraju i zagranicy do dyskusji na temat pionierskich trendów w technologiach opartych na sztucznej inteligencji, zbieraniu meta danych oraz cyfryzacji.

Oprócz głównych wystąpień prelegentów, równolegle odbyło się aż 30 forów internetowych, skupiających się na najnowocześniejszych technologiach, takich jak XR, AI, 3D czy motion capture.

Na tegorocznym wydarzeniu przedsiębiorcy i ekonomiści zgodnie potwierdzili, że nowe odkrycia rewolucji naukowo-technologicznej i transformacji przemysłowej reprezentowane przez sztuczną inteligencję zrekonstruują globalną mapę innowacji i przekształcą globalną strukturę gospodarczą. Zhou Ji, dyrektor Chińskiego Komitetu Doradczego ds. Strategii Wytwarzania, powiedział, że zastosowanie nowej generacji technologii sztucznej inteligencji będzie promować głęboką integrację zaawansowanej produkcji i nowoczesnych usług. Przyspieszy to fundamentalną transformację przemysłu wytwórczego model zorientowany na użytkownika.

Dane opublikowane przez Chińską Akademię Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych pokazały, że skala globalnej branży sztucznej inteligencji osiągnęła w 2020 roku wartość 156,5 miliarda dolarów. Obecna skala chińskiego rdzenia przemysłu sztucznej inteligencji przekroczyła 400 miliardów juanów (około 59 miliardów dolarów).

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202206/25/WS62b69c2da310fd2b29e688bc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.