Aktualności

Airbus utworzy chińskie centrum badawcze

Airbus i Suzhou Industrial Park podpisały umowę na utworzenie centrum badawczego. Ma powstać w Suzhou, w prowincji Jiangsu.

W ubiegłym tygodniu pionier w dziedzinie lotnictwa Airbus oraz chińska spółka Suzhou Industrial Park podpisały umowę ramową dotyczącą budowy nowego centrum badawczego Airbusa na terenie Chin. Ośrodek powstanie w Suzhou. Projekt ma wzmocnić pozycję firmy i współpracę w zakresie innowacji w Chinach.

Według Airbus China nowe posunięcie Airbusa ma na celu potwierdzenie długoterminowego zaangażowania we współpracę z Chinami i dalsze rozszerzanie inwestycji w Państwie Środka. Założony w 1994 roku Suzhou Industrial Park przyciągnął do tej pory kilkanaście przedsiębiorstw high-tech w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja, biomedycyna, nanotechnologia i inteligentna produkcja.

„Chiny mają nie tylko obiecujący rynek lotniczy, ale także zaawansowane przewagi technologiczne w wielu dziedzinach” – powiedział George Xu, wiceprezes wykonawczy Airbusa i dyrektor generalny Airbus China. Xu dodaje, że „Airbus chce przyczynić się do rozwoju wysokiej jakości chińskiego przemysłu lotniczego, korzystając z tutejszego przyjaznego środowiska biznesowego, unikalnego łańcucha branżowego i puli talentów”.

Zarówno Airbusowi jak i Suzhou Industrial Park przyświeca wspólny cel – neutralność węglowa. Airbus zaangażowany w prowadzenie dekarbonizacji sektora lotniczego dąży do opracowania pierwszego na świecie bezemisyjnego samolotu komercyjnego do 2035 roku. Jest to zgodne z celem Chin, aby osiągnąć minimalny poziom emisji dwutlenku węgla do 2030 roku i osiągnąć neutralność pod tym względem do 2060 roku.

Centrum będzie prowadzić prace badawcze nad zaawansowanymi technologiami, takimi jak infrastruktura energetyczna wodoru, zaawansowana produkcja oraz unowocześnianie przemysłu lotniczego poprzez cyfryzację i inteligencję. Oddział ma rozpocząć działalność w 2023 roku.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202206/25/WS62b6d4bda310fd2b29e688fc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.