Aktualności

Nowa fabryka BMW w Shenyang

W Shenyang powstanie fabryka BMW o wartości 15 miliardów juanów. BMW połączy siły z Brilliance China Automotive Holdings Ltd.

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW podjąć decyzję o współpracy z chińskim Brilliance China Automotive Holdings Ltd. Owocem tej kooperacji będzie budowa nowej fabryki samochodów. Na jej lokalizację wybrano Shenyang w północno chińskiej prowincji Liaoning. Świeżo zawiązana spółka joint venture pozwoli BMW zwiększyć roczną produkcję samochodów o 830 000 nowych pojazdów.

Jest to jak do tej pory największa i najbardziej kosztowna zagraniczna inwestycja grupy BMW. Kontrakt na budowę fabryki opiewa bowiem na 15 miliardów juanów, czyli około 2,2 miliarda dolarów amerykańskich.

Fabryka o nazwie Plant Lydia powstanie w dzielnicy Tiexi w Shenyang. Na przestrzeni prawie 3 milionów metrów kwadratowych powstanie linia produkcyjna, ale i zaplecze w postaci lakierni, warsztatu blacharskiego a także centrum gromadzenia i przetwarzania danych. Centrum danych w pełni oparte będzie o infrastrukturę sieci 5G.

Zakład produkcyjny będzie pierwszym w portfolio BMW, który korzystać będzie z wirtualnych symulacji, począwszy od fazy projektowania aż po produkcję i montaż.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/06/bmw-otwiera-nowa-fabryke-w-chinach/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.