Aktualności

Kongres Morski w Szczecinie

W Szczecinie trwa dziewiąta edycja Międzynarodowego kongresu Morskiego. Jak co roku omówione zostaną kwestie dróg wodnych, infrastruktury portowej czy stoczni.

Międzynarodowy Kongres Morski to ważne w środkowowschodniej Europie wydarzenie dla branży transportu morskiego. W dniach 29-30 czerwca odbywa się dziewiąta edycja Kongresu. Inauguracja wydarzenia odbyła się w budynku szczecińskiej Opery na Zamku, a dzisiejsze panele dyskusyjne odbywają się w centrum kongresowym hotelu Radisson Blue.

Podczas Międzynarodowego Kongresu Morskiego poruszane są tak istotne kwestie jak rozwój infrastruktury morskiej i portowej, przemysł stoczniowy, transport intermodalny, rozwiązania offshore wind, czy wreszcie drogi żeglugi morskiej.

Obecna sytuacja na rynku transportowym, która uległa komplikacjom w związku z pandemią Covid-19 i wojną w Ukrainie, wywołały również szereg tematów na temat bezpieczeństwa energetycznego, nowoczesnej logistyki, a także ochrony środowiska.

Pierwszy dzień debat dotyczył strategii branży morskiej w czasach kryzysu, sieci TEN-T oraz zielonej transformacji branży morskiej. Na dzisiaj zaplanowano panele dyskusyjne w trzech blokach tematycznych: Porty i Żegluga”, „Rozwój i Innowacje”, „Nauka i Ekologia”. Wydarzeniom towarzyszą warsztaty prowadzone przez ekspertów z firmy Ernst & Young.  

Źródło: https://www.namiary.pl/2022/06/20/kongres-morski-po-raz-dziewiaty/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.