Aktualności

Autonomiczne taksówki w Wuhan

Komercyjne taksówki bez kierowcy od Baidu rozszerzają działalność w Wuhan. Od teraz będą wozić pasażerów także w nocy.

Chiński gigant technologiczny Baidu ogłosił rozszerzenie działalności autonomicznych taksówek. Taksówki będą jeździć po Wuhan także w nocy.  Taksówki należące do platformy Apollo Go wchodzą zatem w nowy etap komercyjnej eksploatacji autonomicznej jazdy w Chinach. Do tej pory środowisko nocne stanowiło jedną z kluczowych trudności technicznych w technologii autonomicznej jazdy. Pojazdom trudno jest ocenić przeszkody i zauważyć pieszych przy słabym oświetleniu.

Apollo Go dysponuje obszarem operacyjnym obejmującym ponad 130 km kwadratowych w Wuhan. Na terenie tym funkcjonuje już 50 bezosobowych taksówek. Wuhan jest chyba najsilniej rozciętym w Chinach miastem jeśli wziąć pod uwagę autonomiczna jazdę. W mieście już ponad 400 km dróg wyposażonych jest w inteligentne sieci, co pozwala poruszać się pojazdom bez kierowcy.

Baidu uruchomiło usługę Apollo Go także w innych chińskich miastach, takich jak Pekin, Szanghaj, Guangzhou i Shenzhen. W całym kraju funkcjonuje już ponad 200 robotaxi. Do tej pory Baidu wykonał ponad 40 milionów kilometrów autonomicznych testów jazdy L4. Autonomia L4 oznacza, że w większości przypadków pojazd może jechać samodzielnie, bez kierowcy rezerwowego.

Do końca października 2022 roku wolumen zamówień Apollo Go przekroczył 1,4 miliona wykonanych usług. Czyni to Baidu największym na świecie dostawcą usług robotaxi.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202212/27/WS63aac05ba31057c47eba673d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.