Aktualności

Boeing i chiński GAMECO finalizują produkcję

Pierwszy model 767-300 Boeing Converted Freighter (BCF) zjechał z linii produkcyjnej w południowych Chinach. To efekt współpracy Beoinga i chińskiej spółki GAMECO.

Amerykański koncern Boeing Company to jeden z największych światowych dostawców samolotów. Firma specjalizuje się zarówno w samolotach pasażerskich jak i produkcji maszyn wojskowych i kosmicznych. Azjatycki oddział Boeing China poinformował, że z współpraca między amerykańską spółką a chińskim GAMECO (znanym jako Guangzhou Aircraft Maintenance Engineering Co Ltd.) zaowocowała wypuszczeniem nowego modelu samolotu.

Pierwszy 767-300 Boeing Converted Freighter (BCF) zjechał właśnie z linii produkcyjnej w Guangzhou. Obydwie firmy planują przyspieszyć produkcję i dostarczyć większą liczbę samolotów jeszcze w tym roku. 767-300BCF to średnio-szerokokadłubowy frachtowiec, który będzie służył głównie do dostarczania ładunków lotniczych na rynki dalekiego zasięgu i regionalne.

GAMECO obsługuje obecnie pięć linii produkcyjnych do przekształcania wycofanych samolotów pasażerskich na frachtowce. Dwie z linii produkcyjnych są przeznaczone dla samolotów pasażerskich 767-300BCF, a trzy dla standardowych frachtowców 737-800BCF.

Szacuje się, że dynamicznie rozwijający się rynek przewozów lotniczych w Chinach, podtrzymywany przez stale rozwijający się sektor e-commerce, spowoduje, że flota frachtowa osiągnie ponad 800 samolotów do 2041 roku. Doniesienia te potwierdza Boeing 2022 Commercial Market Outlook for China.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202211/03/WS6363cd8ea310fd2b29e80292.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.